שיחת יעוץ עם מומחה

072-3969755

סיאטיקה

סיאטיקה
סיאטיקה

סיאטיקה והקרנה לרגל
סיאטיקה (גם סכיאטיקה) היא כאב שמקרין במורד הרגל (הקרנה לרגל) , כאשר ההקרנה היא בד”כ לאורך צידי הירכיים או בצד האחורי של הירך. לרוב, סיאטיקה נובעת מלחץ על עצב שדרתי שיוצא בין שתי חוליות לומבריות…

למרפאות אלטרנטיבה טיפול יחודי משולב לבעייה, עם אחוזי הצלחה גבוהים במיוחד. הטיפול משלב דיקור נוירולוגי מיוחד, רפואת תדרים, פיזיותרפיה, דיקור סיני וקרניו סקראל. לפרטים נוספים צרו קשר 03-5054594 או לחצו כאן על מנת ליצור קשר

טיפול טבעי
אבחון יחודי
טיפול משולב
יעוץ ראשוני חינם
מהו העצב הסיאטי (סכיאטי) ?

העצב הסייאטי הוא עצב עבה יחסית, שמוצאו במספר שורשי עצבים, שמקורו בחוליות הלומבריות L4, L5 ומהפורמנים של עצם הסקרום S1,2,3.

ברצוני להודות לך אישית על היחס הטוב והטיפול המסור בבני, שהגיע אל מרפאתך עם כאבי גב ורגל חזקים

דליה אדלר להמלצה המלאה
שיטות טיפול
כיצד סיאטיקה סכיאטיקה (הקרנה לרגל) נגרמת ?
 • סיאטיקה (הקרנה לרגל) נוצרת כאשר יש לחץ על העצב או מדלקת בעצב. בדרך כלל, הסיבה השכיחה ביותר ללחץ על העצב היא פריצת דיסק או בלט דיסק.

   

 • היצרות של תעלת עמוד השידרה (Spinal Stenosis) – בד”כ מתרחשת בגיל מבוגר.

   

 • אוסטאופיטים (בליטות עצם) שיוצאים מהחולייה ולוחצים על חוט השידרה. אוסטאופיטים הם הסתיידות היוצרת בליטה על העצם. הם יכולים ליצור לחץ מכני על העצב או ליצור דלקת בשורש העצב.

   

 • התעבות או כיווץ חזק של שריר הפיריפורמיס או דלקת בשריר זה יכולים להקרין על העצב הסיאטי, שעובר ממש מתחת לשריר. שריר הפיריפורמיס הוא שריר קטן שמוצאו באגן. לעיתים הוא עשוי ללחוץ על הסעצב הסכיאטי כנגד עצמות האגן.

   

 • ספונדילוליסטזיס – מצב דבו חוליה מחליקה, בד”כ קדימה, על פני חוליה שכנה (שחוליה שסמוכה לה) ויוצרת לחץ על העצב שמוצאו מחוט השידרה.

   

 • גידולים על חוט השידרה שיוצרים לחץ על העצב. במצב של גידול, מצב נדיר יחסית, יש ארבעה סימנים שעשויים לרמז על כך: כאב המתגבר בלילה, חום נמוך בערב, טיפולים המחמירים את הכאב ללא שום הקלה וירידה פתאומית בלתי מוסברת במשקל.

   

 • הרגלי חיים היוצרים לחץ מכני על העצב, כגון תנועות כריעה, ישיבה ממושכת ופעילות גופנית שחוזרת על עצמה ויוצרת לחץ על שרירי הגב והאגן.

חזרתי לאורח חיים נורמלי, כמו אדם שמעולם לא הייתה לו פריצת דיסק

שי שריקי להמלצה המלאה
מהם הסימפטומים כאשר מתרחשת סיאטיקה

על מנת להבין את הסימפטומים של סיאטיקה, ניתן רקע קצר על שורשי העצבים: שורשי העצבים יוצאים מחוט השידרה. תפקידם להעביר אותות עצביים ממרבית חלקי הגוף ואליהם. הם מסודרים בצמדים: העצבים המוטוריים (עצבי התנועה) יוצאים מצדו הקדמי של חוט השדרה ומעצבבים את השרירים. העצבים הסנסוריים (תחושתיים) יוצאים מצידו האחורי של חוט השידרה ומספקים מידע תחושתי למוח.

 

בד”כ פריצת דיסק אחורית – צידית גורמת ללחץ על עצבי החישה ומכאן סימפטומים מגוונים הכוללים בין היתר:

 

 • כאב המקרין בהדרגה לכיוון הישבן הירך והשוק – מתואר על ידי רוב האנשים כ ” הקרנה לרגל”.
 • תחושת שריפה, זרמים או נימלולים לאורך העצב בצידם האחורי או החיצוני של הרגל והירך
 • שיעול או התעטשות או מאמץ עלולים להחריף את הכאב

 

התקופה שהייתי תחת טיפולך עברה עליי בצורה הטובה ביותר

גבע ראובן להמלצה המלאה
כתבות וסרטונים
טיפול בפריצת דיסק
טיפול חדשני משולב בפריצת דיסק
פריצת דיסק
פריצת דיסק ב L4-L5
כאשר מופעל עומס יתר חוזר ונשנה על עמוד השדרה, הדיסקים הבין חולייתיים עשויים להגיע למצב שבו קצב השחיקה שלהם יהיה גבוה יותר מקצב ההתחדשות. מבין כל האזורים לאורך עמוד השדרה, האזור המועד ביותר לפורענות הוא בחוליות L5-L4. אובחנתם כסובלים מפריצת דיסק באיזור זה? פנו אלינו...
סרטון: טיפול בפריצת דיסק בשיטת מייטלנד ומטוטלת
ד"ר משה פרימן, מומחה לרפואה טבעית ונטורופתיה יספק לנו הצצה לטיפול במרפאות אלטרנטיבה בבעיית פריצת דיסק בשיטת הטיפול הייחודית המשולבת - מייטלנד ומטוטלת, ללא ניתוח. אופיר שגב פרימן, מומחה במרפאות אלטרנטיבה לרפואה סינית ויפנית, יחד עם ד"ר פרימן, יסבירו על משמעות הטיפול המשולב וכיצד טיפול...
אבחון פריצת דיסק
אבחון פריצת דיסק
אבחון של פריצת דיסק בעמוד השדרה נהוג לאבחן כיום לפי התסמינים עליהם מדווח המטופל, בשילוב עם בדיקה גופנית והתייחסות לרקע הרפואי שלו. במסגרת הבדיקה הגופנית הרופא יבחן בעיקר את התחושתיות בגפיים, את יכולת ההליכה, את חוזק השרירים ואת תקינות הרפלקסים. קראו על שיטת האבחון הייחודית...
שלד
כיצד פריצת דיסק משפיעה על כאבי גב או צוואר?
שינויים ניווניים של חוליות צוואר או חוליות גב, יכולים לגרום לחץ עצבי על העצב העובר דרך אותה חולייה פגועה. כתוצאה מכך יופיעו כאבים או חולשה באותו אזור.
מלאו פרטים ונחזור אליכם
שלח
סובל מכאב או בעיה בריאותית?
פנה אלינו לייעוץ חינם במרפאת חולון, נס ציונה ורעננה
מעוניין בייעוץ