שיחת יעוץ עם מומחה

072-3969755

מרפאת כאב טבעית

מרפאת כאב

הכותב: משה פרימן, מומחה קליניקות אלטרנטיבה, תרפיסט רב תחומי

כאב הוא הסימפטום הנפוץ ביותר בכל סוגי המחלות ומהווה את הגורם העיקרי לפנייה של מטופלים לקבלת סיוע רפואי. במשך אלפי שנים נהוג היה להאמין שכדי להקל על כאבים, כל מה שיש לעשות זה לטפל ברקמה הפגועה. היה זה רק במהלך שנות ה-40 של המאה ה-20 כשהתחילה להתבהר ההבנה שבמקרים רבים המנגנון שגורם להופעת הכאב, מורכב יותר. בשנת 1953 פרסם רופא מרדים בשם ג'והן בוניקה את הספר הראשון שהוקדש לטיפול בכאב ובכך סלל את הדרך לתחום הטיפול בכאבים כרוניים ולמרפאות הכאב המודרניות.

מה היא מרפאת כאב אלטרנטיבית?

במרפאות כאב הפועלות בבתי החולים נהוג לטפל בסובלים מכאבים כרוניים באמצעות מגוון רחב של תרופות ובהתאם לצורך באמצעות טיפולים פולשניים כמו הזרקות של חומרי אלחוש לעצב הפגוע, חסימה של אותות הכאב באמצעות אלקטרודה חשמלית המוחדרת לחוט השדרה ועוד. הטיפולים השונים עשויים לגרום למגוון רחב של תופעות לוואי ולא אחת אף מובילים להופעת סיבוכים רפואיים חמורים.

במרפאות הכאב האלטרנטיביות לעומת זאת, נעשה שימוש באמצעים שאינם פולשניים ולא נעשה שימוש בתרופות קונבנציונליות כמו סטרואידים או נוגדי דלקת מסוגים שונים. תחת זאת נעשה שימוש במגוון טכניקות תרפויטיות אלטרנטיבות מתחום הרפואה המשלימה, שלא גורמות לתופעות לוואי וסיבוכים ולא מסבות למטופל אי נוחות במהלך הטיפול.

אילו טיפולים ניתן לקבל במרפאת כאב אלטרנטיבית?

בכל מרפאת כאב אלטרנטיבית מעניקים טיפולים שונים ואחד היתרונות של אלטרנטיבה, המפעילה סניפים ברעננה, נס ציונה וחולון, בא לידי ביטוי במניפת הטיפולים הרחבה שניתן לקבל במרפאות הרשת. בין היתר המומחים של אלטרנטיבה מחזיקים בניסיון רב בטיפול בסובלים מכאבים כרוניים באמצעות גלי הלם, טווינא (פיזיותרפיה סינית), דיקור יפני נוירולוגי, דיקור סיני, פיזיותרפיה, פולסים אלקטרומגנטיים, רפואת תדרים (ביוריזוננס), כוסות רוח, שיאצו, רפלקסולוגיה ועוד.

באמצעות הטיפולים הנ"ל מטפלים המומחים של אלטרנטיבה במגוון רחב של חולים הסובלים מסוגים שונים של כאבים כרוניים, לרבות מיגרנות וכאבי ראש כרוניים מסוגים אחרים, כאבי מפרקים, כאבי גב, כאבי ברכיים, פיברומיאלגיה, כאבים ממקור עצבי, כאבים בכף הרגל ועוד.  

מתי כדאי לפנות למרפאת כאב טבעית?

הפנייה למרפאת כאב יכולה להתבצע בכל שלב שהוא במהלך הטיפולים, שכן הטיפולים הטבעיים לא מפריעים לטיפולים הקונבנציונליים. למעשה הטיפולים הטבעיים יכולים רק לתרום לטיפול הקונבנציונלי ולהשלים אותו (זהו למעשה מקור המונח "רפואה משלימה"). באופן כללי ההמלצה היא שלא להזניח את הטיפולים הקונבנציונליים לחלוטין מבלי להתייעץ על כך קודם לכן עם הרופא המטפל. יחד עם זאת במקרים רבים שבהם הרפואה הקונבנציונלית "מרימה ידיים", מתברר שדווקא הטיפולים האלטרנטיביים הם אלה שהצליחו לגרום לשיפור במצבו של המטופל.

חלק מהטיפולים הניתנים במרפאות של רשת אלטרנטיבה, נחשבים אף לטיפולים "מונעי ניתוח", בדגש על הטיפול בגלי הלם: לא אחת ניתן לראות מטופלים שסבלו מכאבים במשך שנים ללא הטבה משמעותית במצבם, שזכו להקלה משמעותית כבר לאחר הטיפול הראשון.

לקבלת פרטים נוספים על הטיפולים המתאימים לסובלים מכאבים כרוניים ולתיאום מועד לפגישת יעוץ עם מומחה, צרו קשר עם אנשי המקצוע של אלטרנטיבה, בטלפון מספר 072-3902476.

כתבות נוספות

מניעת כאבי צוואר

בכל הנוגע לכאבי צוואר, בדומה לתסמינים רבים אחרים, ניתן לקבוע כי המניעה קלה מהטיפול! ריכזנו עבורכם עצות מועילות למניעת כאבי צוואר, קראו!

כאבים בברך מתוך שינה - מדוע נגרמים ומהו הטיפול?

ישנו מגוון רחב של גורמים שיכולים להוביל להופעת כאב בברך ובפרט במהלך השינה - האם אתם סובלים מכאבי ברכיים במהלך השינה? קראו

כאבים בעורף - למה זה קורה ואיך כדאי לטפל?

כאבי עורף הם תסמין נפוץ ושכיח מאוד באוכלוסייה הכללית וישנם גורמים רבים מאוד שיכולים להוביל להתפתחות של כאבים אלה - כיצד מטפלים בבעיה במרפאות אלטרנטיבה? קראו
מלאו פרטים ונחזור אליכם
שלח

קבלו עדכונים על מבצעים

וקבלו מתנה

gift

הרשמו לתפוצה וקבלו מתנה!


הרשמה

סובל מכאב או בעיה בריאותית?

פנה אלינו לייעוץ חינם במרפאת חולון, נס ציונה ורעננה
מעוניין בייעוץ