שיחת יעוץ עם מומחה

072-3969755

טיפול בגלי הלם לבעיות וכאבים כרוניים

טיפול בגלי הלם לסובלים מכאב כרוני
טיפול בגלי הלם לסובלים מכאב כרוני

בעולם הרפואה נהוג להבחין בין מצבים כרוניים למצבים אקוטיים, הנבדלים במשך הזמן שבו מופיעים התסמינים.

בעיות אקוטיות הן בעיות הנמשכות זמן קצר יחסית, שיכול לנוע בין מספר שעות למספר ימים עד שבועות ומצבים כרוניים הם מצבים הנמשכים למעלה ממספר שבועות. במקרים רבים המצבים הכרוניים יכולים להימשך אף שנים רבות וכן ללוות את המטופל לאורך כל ימי חייו. אופי המצבים הכרוניים אינו אחיד. ישנן למשל בעיות שבאות לידי ביטוי בהתקפים שביניהם יש תקופות של רגיעה, כשהכוונה היא למשל למחלות כרוניות כמו קרוהן או קוליטיס כיבית.

במקרים מסוימים הבעיה הכרונית הולכת ומחמירה לאורך הזמן כמו במקרה של חולי אלצהיימר או מחלות ניוון שרירים שונות. בנוסף ישנן בעיות כרוניות שבהן התסמינים מורגשים באופן רציף וקבוע, ללא שינוי ניכר בעוצמה או באופי הסימפטומים. כאבים כרוניים במערכת השריר והשלד הם דוגמה טובה לבעיה כרונית שעשויה להישאר יציבה לאורך זמן רב ללא שינוי ניכר.

הקושי לטפל בבעיות כרוניות ובכאבים כרוניים

מטופל הסובל מבעיה כרונית, נאלץ לעבור סוגים שונים של טיפולים לאורך הזמן, כשבדרך כלל הטיפולים לא מביאים להקלה משמעותית. לאורך הזמן חוסר היכולת לשנות את המצב הבריאותי מוביל לתחושת חוסר אונים ולהרגשה של תסכול ולמעשה רבים מהמטופלים מחליטים בשלב מסוים כי הם מעדיפים לחיות עם התסמינים כפי שהם מלהמשיך לעבור טיפולים שלא מסייעים להם.

חשוב לציין כי ישנו מגוון רחב ביותר של בעיות כרוניות וכאבים כרוניים שלא תמיד ברור הגורם שהוביל להתפתחותם. במקרים אלו, לצד תהליך האבחון שעשוי להיות מתיש, נעשים ניסיונות שונים לטפל בבעיה מבלי להתחשב בגורם שהוביל להיווצרותה. למרות שמדע הרפואה התקדם בצורה בלתי רגילה בעשורים האחרונים, עדיין רב הנסתר על הגלוי בכל הקשור לבעיות כרוניות. אי לכך  לתסכול שמהווה את מנת חלקם של המטופלים, שותפים במקרים רבים גם הרופאים המטפלים.

כיצד הטיפול בגלי הלם יכול לסייע לסובלים מבעיות כרוניות וכאבים כרוניים?

כפי שציינו, בדרך כלל מטופל הסובל מבעיה כרונית מתנסה במגוון רחב של טיפולים, כשלרוב תכנית הטיפולים מתחילה בטיפולים שמרניים ומתקדמת לטיפולים רדיקליים יותר. לכן לא ברור מדוע במקרים כה רבים, הטיפול בגלי הלם נכנס לתמונה רק בשלב מאוחר יחסית, שכן מדובר בטיפול שאינו פולשני, שאינו מעמיד את המטופל בסיכון לסיבוכים ושאינו כרוך בכאב או בחוסר נעימות. הטיפול בגלי הלם נבדק במחקרים רבים ונמצא כיעיל לטיפול בסוגים רבים של בעיות כרוניות וכאבים כרוניים, כשהשיפור מורגש תוך טיפולים בודדים ולעתים אף לאחר הטיפול הראשון. בין היתר טיפול בגלי הלם מסייע להפחתת כאבים, לריפוי דלקות ולפירוק של הסתיידויות.     

באילו בעיות כרוניות וכאבים כרוניים ניתן לטפל באמצעות גלי הלם?

טיפול בגלי הלם מתאים במיוחד לאנשים הסובלים מבעיות אורתופדיות שונות במערכת השריר והשלד: בין היתר ניתן להקל מאוד על סבלם של חולים כרוניים הסובלים מדורבן בעקב, הסתיידות כרונית של הכתף, דלקת כרונית בגיד אכילס, דלקת כרונית בבורסת הירך, דלקת כרונית של גיד הברך ועוד.

בנוסף לדלקות ברקמות השונות של הגוף, ניתן לטפל באמצעות גלי הלם במחלות כרוניות הגורמות לכאבים כמו פיברומיאלגיה, הנחשבת לאחת התסמונות הראומטולוגיות העמידות ביותר לטיפול. כמו כן טיפול בגלי הלם מתאים לחולים הסובלים מסוגים מסוימים של כאבי ראש כרוניים, לחולים הסובלים מכאבים כרוניים בצוואר או בגב ולחולים הסובלים מכאבים כרוניים במפרק המרפק. אם אתם סובלים מבעיה כרונית או כאב כרוני, יתכן מאוד שתוכלו לשפר את איכות החיים שלכם במידה ניכרת תוך זמן קצר אם תתנו הזדמנות לטיפול בגלי הלם. לקבלת מידע נוסף ולייעוץ עם מומחה, אתם מוזמנים ליצור קשר עם נציגי השירות של רשת מרפאות אלטרנטיבה, הפועלות ברעננה, נס ציונה וחולון.

המומחים של אלטרנטיבה מחזיקים בניסיון רב בטיפול בחולים כרוניים באמצעות גלי הלם וזמינים עבורכם בטלפון 072-3902476.

טיפולים לבעיות
כתבות נוספות
גלי הלם לטיפול בכאבי גב
סובלים מכאבי גב? הטיפול בגלי הלם הצליח לסייע למטופלים שהתנסו במגוון רחב של שיטות טיפול ללא השפעה מרובה - על טיפול בגלי הלם במרפאות אלטרנטיבה
טיפול בגלי הלם לדלקת בבורסת הירך
דלקת בבורסה נקראת בורסיטיס, כשהדלקת יכולה להתפתח בעקבות גורמים שונים: החל מעומס יתר חוזר ונשנה המופעל על המפרק - טיפול בגלי הלם בדלקת בורסת הירך
טיפול בגלי הלם לכתפיים
אתם לא צריכים יותר להסכים עם ההנחה שניתן לחיות עם כתף כואבת! אחד הטיפולים היעילים ביותר המוצעים לסובלים מבעיות כתפיים שונות הוא טיפול המבוסס על גלי הלם
מלאו פרטים ונחזור אליכם
שלח
סובל מכאב או בעיה בריאותית?
פנה אלינו לייעוץ חינם במרפאת חולון, נס ציונה ורעננה
מעוניין בייעוץ