שיחת יעוץ עם מומחה

072-3969755

מרפק טניס – טניס אלבו

טניס אלבו
טניס אלבו

מרפק טניס (טניס אלבו) היא בעייה עקשנית המתבטאת בכאבים עזים במרפק בזמן הפעלה של המרפק. אפילו פעולות פשוטות המערבות את המרפק, כגון הרמת שקית, כוס תה או צלוחית עשויות להיות מלוות בכאבים עזים. המאמר יציג את הסיבות לתופעה, מדוע מרפק טניס היא בעייה כה עקשנית וכיצד ניתן לטפל בבעיה.

מרפק טניס – טניס אלבו – טיפול יחודי במרפאות אלטרנטיבה

סובלים מכאבי מרפק טניס אלבו? יש אלטרנטיבה. בעמוד זה תוכלו לקרוא אודות טיפול משולב עם אחוזי הצלחה גבוהים לבעיית טניס אלבו, גם במקרים קשים בהם עמדו אנשים לפני ניתוח. בהמשכו של עמוד זה אף תוכלו לקרוא אודות הסיבות לבעייה, מהו הטיפול המערבי בה ומדוע קשה להחלים ללא טיפול משולב אינטנסיבי

נשמח לתאם לכם פגישת ייעוץ עם מומחה המרפאה – 03-5054594 לחצו כאן למעבר לצור קשר

טיפול טבעי
אבחון יחודי
טיפול משולב
יעוץ ראשוני חינם
טיפולי מרפק טניס באלטרנטיבה
 • גלי הלם – גלי הלם מטפלים במצבים של דלקת במרפק ושל הידבקויות שנוצרו עם הזמן. הידבקויות של גידים למעטפת המפרק יכולה להפוף את המצב לכרוני וקשה לטיפול. מרפק טניס היא בעייה עקשנית ולפעמים הדרך היחידה למנוע ניתוח היא באמצעות טיפול המשלב גלי הלם ודיקור יפני.

   

 • דיקור סיני, דיקור יפני ושיטות נוספות של דיקור נוירולוגי נחשבים ליעילים במיוחד לבעיה של מרפק טניס. דיקור מגביר זרימת דם ומשתמש בנקודות העלות יכולת אנטי דלקתית. לעיתים, בעיית מרפק טניס שורשה בחולשה של מערכת החיסון. גידים, רקמות חיבור ורצועות בגוף מושפעים מאוד ממצב מערכת החיסון. דיקור יפני משתמש נקודות המחזקות את הרקמות ויזרז החלמה של הדלקת במרפק.

   

 • טווינה ואוסטאופתיה – טווינה או אוסטיאופתיה הן שיטות מנואליות (טיפולי מגע), העוזרות להגביר את מצב זרימת הדם באמה ובזרוע, עוזרות להפחית הידבקויות של גידי המרפק ומפחיתות כאב הנובע ממרפק טניס.

   

 • רפואת תדרים – רפואת תדרים היא כלי רב עוצמה בעיקר במצבים בהם התאים של המרפק נמצאים במצב דלקתי כרוני (בעיקר עקב מצב חיסוני ירוד). במצב כזה תדרים אלקטרו – מגנטים נשלחים באמצעות מכשיר מיוחד אל תאי המרפק והמצב משתפר, גם במצבים עקשניים אשר לא הגיבו בעבר לטיפולים אחרים או זריקות קורטיזון

   

נשמח לתאם לכם פגישת ייעוץ עם מומחה המרפאה – 03-5054594 לחצו כאן למעבר לצור קשר

אני מודה למשה פרימן שעזר לי מאוד

שיטות טיפול
מהו מרפק טניס ?

מרפק טניס, בעייה המכונה בפי רבים גם בשם טניס אלבו, הוא שם עממי למצב הנקרא lateral epicondylitis, המערב כאבים חזקים במרפק, המקרינים לפעמים עד לכף היד. הכינוי מרפק טניס רווח בגלל שהתופעה נפוצה בעיקר אצל שחקני טניס, המשתמשים בדרך כלל בתנועה מונוטונית של המרפק בזמן שהם חובטים במחבט הטניס. התנועה הזו מביאה למצב בו נוצרת שחיקה ועומס רב על גיד המחובר לעצם האפיקונדייל – ומכאן השם אפיקונדלייטיס (אפיקונדייל – זיז העצם, אייטיס – דלקת).

 

מה שמעניין לגבי המילה "מרפק טניס" הוא שמרבית האנשים הסובלים מהתופעה הם בכלל לא שחקני טניס. הבעייה רווחת בעיקר אצל אנשים הנאלצים להפעיל את המרפק באופן חוזר ונשנה. מקרים שעשויים להוביל לבעייה כוללים יכולים להיות סחיטה של סמרטוטים, הרמת משאות כבדים בעזרת המרפק, נגני גיטרה או מתופפים שעבודתם (או תחביבם) כרוכים בהפעלה רבה של גידי המרפק.

 

הכאבים נעלמו היד חזרה לתפקד כמו פעם...

שיפרה, ראשון לציון להמלצה המלאה
סרטון הסבר על מרפק טניס - טניס אלבו

 

יצאתי אחרי טיפול של 11 פגישות בן אדם, עם יכולת טובה להשתמש ביד ימין...

שמואל שוורץ להמלצה המלאה
מרפק טניס - סימנים וסימפטומים של טניס אלבו
 • הכאב הוא באיזור קפל המרפק, באמה ולעיתים עד כף היד בזמן קיפול או תנועה של המפרק. לעיתים פעולות בסיסיות כמו הרמת ספל קפה או סחיטת סמרטור תעוררנה כאב עז.

   

 • הכאב הוא מתמשך ועשוי להימשך על פני שבועות עד חודשים. במקרים כרוניים הכאב הופך לעמום יותר אך היד מפתחת חולשה. לעיתים הכאב של טניס אלבו יכול אף להעיר משינה.
טניס אלבו
טניס אלבו

התחלתי לעבוד אחרי הפסקה של חצי שנה שבה לא עבדתי

מדוע קשה להחלים ממרפק טניס ללא טיפול נכון ?

בעיית מרפק טניס אלבו יוצרת לפעמים קרעים קטנים (חלקם מיקרוסקופיים) בגיד או בשרירים שעוטפים אותו. כיון שהבעייה לפעמים חוזרת ונשנית, נוצרות לפעמים צלקות יחד עם משקעי סידן המביאים מצב של הידבקויות. במקרים רבים נוצרת דלקת וזרימת הדם לאיזור מופרעת – מה שמקשה עוד יותר את ריפוי הבעיה.

מרפק טניס (טניס אלבו) מערבת בעייה בגיד. גידים הם רקמות שלא מקבלים אספקת דם עשירה כמו שרירים. ברקמה שלא מקבלת אספקת דם עשירה תהליכים דלקתיים אינם נפתרים בקלות.

 

סיבה נוספת היא מה שמכונה "אורח חיים אורטופדי" – לרוב המקצוע או התחביב מערבים שחיקה של המרפק ואנשים רבים מסרבים לאפשר מנוחה למרפק, גם כאשר הם נדרשים לעשות כן על ידי הגורם המטפל. לעתים השימוש במרפק הוא רב (למשל במקצועות כמו מטעין טילים, פדיקוריסטיות, אמן עבודות יד, נקיון, הקלדה במחשב) ומנוחה ארוכה משמעותה היעדרות ארוכה מהעבודה. לא כולם יכולים לאפשר לעצמם מנוחה ארוכה וגרוע מכך, המעסיקים לא רואים זאת תמיד בעין יפה. החשש גורם להמשך אימוץ של המרפק במקביל לשימוש בחומרים אנטי דלקתיים. בטווח הארוך תהיה פגיעה בגידים ממאמץ יתר (שכן טיפול תרופתי מקהה את תחושת הכאב אך דווקא מצב זה מסוכן).

 

חולשה של רקמות וגידים (המזוהה עם חולשת מערכת החיסון) גם היא מביאה לעיכוב בהחלמה. במקרים כאלו דיקור יפני  ורפואת תדרים יכולים להועיל מאוד להחלמה של טניס אלבו.

עם הרבה סבלנות ומיומנות עזרת לי לצאת מזה כבר בטיפול העשירי.

בבקוב רינה להמלצה המלאה
מה צריך לעשות כדי להקל על מרפק טניס ?
 • הימנעות מאותן פעולות המאמצות את המרפק (לפעמים מנוחה מוחלטת !)

   

 • מתיחה וחימום של שרירי המרפק לפני ביצוע פעילות המערבת את המרפק. מומלץ לחמם את המקום או להחליק את כף היד בתנועות שפשוף מהירות.

   

 • חיזוק שרירי הזרוע, המרפק והיד יכולים למנוע היתכנות התופעה בהמשך – אך יש לעשות זאת רק לאחר חלוף המצב הדלקתי

שיר סבלה מכאבי מרפק טניס עקשניים שגם זריקת קורטיזון לא הועילו. שיר מספרת על חווית הטיפול במרפאות אלטרנטיבה ועל התוצאה משביעת הרצון

טיפול מערבי בעיית מרפק טניס - טניס אלבו

הטיפול המערבי כולל הזרקת סטרואידים למרפק, תרופות אנטי דלקתיות ופיזיותרפיה. במקרים מסויימים משלבים חבישה של סד (מעין מקבע שמונע מאמץ מהגידים המודלקים). 

מידע נוסף על מרפק טניס

לפרטים נוספים על טיפול בבעיה לחצו על הקישור: כאבי ידיים 

למידע נוסף על הבעייה היכנסו לאתר: http://tennis-elbow.net

מלאו פרטים ונחזור אליכם
שלח

קבלו עדכונים על מבצעים

וקבלו מתנה

gift

הרשמו לתפוצה וקבלו מתנה!


הרשמה
סובל מכאב או בעיה בריאותית?
פנה אלינו לייעוץ חינם במרפאת חולון, נס ציונה ורעננה
מעוניין בייעוץ