שיחת יעוץ עם מומחה

072-3969755

דלקת בכף הרגל

דלקת בכף הרגל
דלקת בכף הרגל

דלקת בכף הרגל היא כיום תופעה נפוצה ביותר, אשר עשויה לנבוע ממספר רב של גורמים אפשריים.
גם במקרה של דלקת בכף הרגל חשוב להיעזר בשירותי מומחה כף רגל מתאים, מיומן ומנוסה, אשר יוכל לאבחן את הדלקת באופן מדויק. וכך להתאים עבורנו את הטיפול הנכון, בדיוק כמו במקרים של כאב בעקב או כאבים כרוניים בלתי מוסברים באזור כף הרגל.

דלקת בכף הרגל טיפול

מרפאות אלטרנטיבה מתמחות בטיפול בדלקת בכף הרגל. הטיפול היחודי משלב גלי הלם, נעל פיזיולוגית טיפולית, טיפול בלייזר רך ודיקור יפני. ישנן סוגים שונים של דלקות ואזורים מסוימים בהם יכולה להתפתח דלקת בכף הרגל, ולא קל לאבחן ולשים את האצבע על הנקודה המסוימת בה נוצרה הדלקת.

מקרים אפשריים לדלקת בכף הרגל

המונח "דלקת בכף הרגל" הינו כמובן מונח כללי יחסית, המתייחס לקבוצה של מקרים אפשריים, אשר כל אחד מהם כולל גם דלקת בכף הרגל. כך למשל, מקרים של דורבן בכף הרגל, דלקת בכריות כף הרגל, דלקת בגידי כף הרגל, נוירומה (גידול) וכד' – כל אלו ועוד הם מצבים אפשריים אשר עלולים לגרום לכאבי עזים ולהגבלת התנועה והיכולת לדרוך על כף הרגל. כאמור, זיהוי מדויק של אופי הבעיה הינו חשוב ואף קריטי אם רוצים למצוא את שיטת הטיפול המתאימה והיעילה ביותר למצב.

סיבות עיקריות להתפתחות דלקת בכף הרגל

כמו בכל אזור אחר בגוף, גם עבור המקרים הרבים והשונים של דלקת בכף הרגל ישנם גורמים וסיבות אפשריות רבות ושונות. מן הסתם, אצל כל מטופל המצב יהיה מעט שונה, בהתאם לנסיבותיו הייחודיות, למבנה גופו ולעוד אלף ואחד פרמטרים שונים.

הסיבות העיקריות והנפוצות ביותר בקרב האוכלוסייה הרחבה למקרים של דלקת בכף הרגל, כוללים בין היתר את המקרים הבאים:

1. נעליים לא מתאימות: הנעלה לא נכונה מהווה גורם נפוץ יחסית לגרימת דלקת בכף הרגל. נעליים אשר אינן מתאימות לנו בגודלן או בצורתן, או נעליים אשר אינן מתאימות לשימושים המסוימים המתאימים לנו (למשל – עבודה פיסית בנעליים אשר אינן מתאימות לכך, הליכה מרובה על נעלי עקבים וכד'), יכולות במהרה לגרום לגופנו לפתח דלקת בכף הרגל.

2. סיבה נפוצה נוספת היא עמידה ממושכת לאורך זמן על הרגליים, או הטיה של משקל גופנו על רגל אחת יותר מאשר על השנייה. חוסר איזון מסוג זה במרכז הכובד שלנו יתגלה במהרה כגורם מפתח בפיתוח דלקת בכף הרגל. חוסר איזון זה יכול להיווצר כתוצאה מסיבות שונות. ביניהן אורכי רגליים לא שווים, כאבים בברכיים או באזורים אחרים ברגליים אשר גורמים לנו לנסות (במודע או שלא במודע) שלא לדרוך על רגל מסוימת ועוד.
3. גם בעיות בריאותיות כלליות יכולות לתרום כמובן להתפתחות דלקת. בעיות דוגמת משקל יתר, מצב ירוד יחסית של המערכת החיסונית שלנו אשר הופך אותנו פגיעים יותר למחלות ודלקות שונות וכד'.

טיפול טבעי
אבחון יחודי
טיפול משולב
יעוץ ראשוני חינם
מלאו פרטים ונחזור אליכם
שלח
סובל מכאב או בעיה בריאותית?
פנה אלינו לייעוץ חינם במרפאת חולון, נס ציונה ורעננה
מעוניין בייעוץ