שיחת יעוץ עם מומחה

072-3969755

טרוכנטריק בורסיטיס

גלי הלם לטיפול במפרק הירך

נכתב על ידי ד"ר (N.D) לרפואה טבעית ומומחה לשיקום אורטופדי משה פרימן

כאבים בירך עשויים לנבוע מסיבות רבות. אחד מהגורמים השכיחים ביותר הוא טרוכנטריק בורסיטיס (באנגלית: Trochanteric Bursitis). מקור הביטוי נגזר מהאנטומיה של מפרק הירך. למפרק הירך עצם בולטת (כן, אותה עצם שניתן לחוש בה כאשר אנו עומדים ישר וכפות ידינו נוגעות בירך – נוכל להרגיש מעין זיז גרמי ) המכונה בשם הטרוכנטר הגדול ובאנגלית Greater Trochanter. עצם זו מהווה חלק מרכזי במפרק הירך והיא מתחברת לאגן (ראו בתמונה המצורפת).

מרפאות אלטרנטיבה מציעות טיפול יחודי משולב עבור טרונטריק בורסיטיס. ליעוץ ממומחה התקשרו עכשיו: 03-5054594 או לחצו כאן ליצירת קשר עם מומחה

טיפול טבעי
אבחון יחודי
טיפול משולב
יעוץ ראשוני חינם
מהי בורסה ? מה זה טרונטריק בורסיטיס ?

בורסה היא כינוי לרקמה דמויית שק, המכילה נוזלים. בגופנו כמאה וחמישים בורסות, המפוזרות במפרקים הגדולים של גופנו. מהי אותה הבורסה ? הבורסה היא ריקמה סנוביאלית, כלומר רקמה שמייצרת נוזל סנוביאלי (נוזל הנמא בדרך כלל במפרקים). הבורסה נמצאת תמיד בין חיבור של גידים לעצמות ויוצרת מעין הפרדה. תפקידה של הבורסה הוא לסייע למפרק בספיגת זעזועים והיא מהווה מעין חומר "מסכך" , המונע חיכוך באותן רקמות ומאפשר תנועה חלקה של שרירי הישבן המתחברים אל מפרק הירך.

 

מה זה טרוכנטריק בורסיטיס ?

טרוכנטריק בורסיטיס היא מצב דלקתי כרוני של הבורסה שנמצאת מעל תל הירך . הבורסה יוצרת מעין הפרדה בין שריר העכוז לירך וזהו המיקום המדוייק של הכאב, אם כי כאב בורסיטיס יכול להקרין לאורך הגיד לפעמים עד הברך.

 

חזרתי לתפקוד מלא ללא כאבים

עדה קופל להמלצה המלאה
שיטות טיפול
מדוע זה קורה ?
 • שימוש יתר במפרק (מאמץ גדול וקבוע השוחק את המפרק)
 • תנועה פתאומית המייצרת מתיחה בגידי מפרק הירך ודלקת בבורסה
 • חבלה (טראומה) למפרק מנפילה או מכה
 • חולשה של מערכת השרירים באגן ובישבן. חולשה זו גורמת להפעלת עומס רב מהרגיל על מפרק הירך
 • חוסר איזון מבני (סטרקטורלי ) כגון מבנה אגן לא מאוזן או אורך רגליים לא שווה, הגורם למרכז הכובד של הגוף להשתנות ויוצר עומס רב על אחת מהרגליים. כתוצאה מחוסר איזון זה יווצר לחץ רב על מפרקי הירך, הברך והקרסול באותה רגל.
 • שינויים ניווניים של מפרק הירך יכולים לגרום להיווצרות של דלקת בבורסה.
 • דלקות פרקים יכולות לערב את כל מפרקי הגוף, בכללם מפרק הירך.

 

סימנים לטרוכונטריק בורסיטיס:
 • כאבים באזור הישבן או באזור הבורסה, כלומר בחיבור בין הגיד לעצם תל הירך
 • כאבים שמופיעים לאחר ישיבה ממושכרת, הליכה, ריצה, עלייה במדרגות .
 • לפעמים מופיע כאב גם אחרי שכיבה ממושכת על הצד.
 • כאבים בעצם הירך במגע עם העצם

הקשר בין כאבי גב לטרוכונטריק בורסיטיס:


מפרק הירך מתחבר אל מפרק האגן , כפי שתוכלו לראות בתמונה מעל, ולמעשה מהווה חלק בלתי נפרד ממנו. שינויים בעמוד השידרה, לרבות בלט דיסק או פריצת דיסק ושינויים ניווניים אחרים, עשויים לגרום לחולשה וחוסר איזון של מערכת השרירים המחברת בין הישבן ועמוד השידרה למפרק הירך. בנוסף, יציבה לא נכונה והפעלת שרירים לא נכונה באזור האגן עשויה לגרום להיווצרות טרוכונטריק בורסיטיס.

 

כיצד מאבחנים את הבעייה ?

מרפאת כאב מנוסה יכולה לאבחן את הבעייה במהירות. מישוש של המפרק עשוי לעורר כאב עז. לעתים די בתמונה הקלינית (כלומר קושי לשכב על הצד בו ממוקם המפרק הבעייתי) על מנת לקבוע אבחנה. כלים אבחנתיים כגון רנטגן, MRI או מיפוי עצמות עשויים למצוא שינויים או ממצאים המעידים על דלקת או שינויים באיזור מרפק הירך.

 

מרפאת כאב - טיפול משולב בטרוכונטריק על ידי גלי הלם ודיקור נוירולוגי

חשוב לשמור על טווחי תנועה של הגידים והשרירים באזור האגן והירך. מרפאת כאב אלטרנטיבה מבצעת אבחון שנערך במפגש הראשון הכולל בדיקהצשל מרכז הכובד בעמוד השידרה, בדיקת אורכי רגליים ואיתור נקודות טריגר המעידות על קושי בתנועת הגידים או חומצות חלב בשרירי הירך והישבן המקשות על ההחלמה.

 

איזון עמוד השידרה והאגן נעשה על ידי התאמת מדרסים מיוחדים ונעליים טיפוליות.

 

הטיפול היעיל ביותר לדלקתיות בבורסה של המפרק הוא טיפול בגלי הלם שמטפל בדלקת ומשפר את זרימת הדם.

 

טיפול בדיקור נוירולוגי יפאני (לא דיקור סיני) גורם לאיזון מרכז הכובד, הורדת לחץ עצבי, שיפור זרימת הדם אל מפרק הירך ושיכוך כאבים מהיר במיוחד.

מלאו פרטים ונחזור אליכם
שלח

קבלו עדכונים על מבצעים

וקבלו מתנה

gift

הרשמו לתפוצה וקבלו מתנה!


הרשמה
סובל מכאב או בעיה בריאותית?
פנה אלינו לייעוץ חינם במרפאת חולון, נס ציונה ורעננה
מעוניין בייעוץ