שיחת יעוץ עם מומחה

072-3969755

גלי הלם לטיפול בכאבי גב

טיפול בגלי הלם לסובלים מכאבי גב
טיפול בגלי הלם לסובלים מכאבי גב

כאבים גב הם בין התסמינים האורתופדיים הנפוצים ביותר שישנם. ישנו מגוון עצום של גורמים שיכולים להוביל להתפתחות של כאבי גב, חלקם קשורים לתהליכים טבעיים העוברים על הגוף במהלך ההזדקנות, אחרים קשורים לעומס יתר המופעל על המבנים השונים בגב וכן ישנם גורמים הקשורים לפציעות, למחלות ועוד.

כיוון שמדובר בתופעה נרחבת מאוד, המשפיעה על אנשים רבים כל כך, יש לא מעט אנשים הסובלים מכאבי גב, הנוטים להתייחס לכאבים כאל גזירת גורל. הכוונה היא לכך שאין הם מאמינים כי יש טעם לנסות לטפל בכאבים כיוון שבלאו הכי הם יופיעו פעם נוספת ולכן כל שיש לעשות הוא לנסות להתמודד איתם ותו לא.

זהו המקום לציין כי בעשורים האחרונים חלו לא מעט התפתחויות בתחום האורתופדיה ובתחום רפואת הכאב. התפתחויות אלו (שכללו לא מעט פריצות דרך), הביאו לעולם את מכשירי גלי ההלם המודרניים, שנכנסו לשימוש בתחילת שנות ה-80.

כיצד משפיע הטיפול באמצעות גלי הלם על הסובלים מכאבי גב?

בדיוק כפי שישנו מגוון גורמים רחב שעשויים לגרום להופעת כאבי גב, כך גם לטיפול שמבוסס על גלי הלם יש מגוון רחב של השפעות על המטופלים. כך לדוגמה גלי ההלם מסייעים לאיחוי של שברים בעצמות, מעודדים החלמה של דלקות, מזרזים את תהליכי הריפוי הטבעיים של רקמות, מסייעים לצמיחה של כלי דם חדשים, מפחיתים כאבים במגוון מנגנונים, תורמים להפרשת אנדורפינים ומסוגלים לפרק הסתיידויות.

במקרים לא מעטים הטיפול בגלי הלם הצליח לסייע למטופלים שהתנסו במגוון רחב של שיטות טיפול ללא השפעה מרובה ובמקרים מסוימים הטיפול בגלי הלם מוגדר כטיפול מונע ניתוח. השיפור במצב המטופל מורגש לרוב לאחר טיפולים ספורים בלבד וישנם אף לא מעט מטופלים המדווחים על שיפור משמעותי במצבם כבר לאחר הטיפול הראשון.

באילו מקרים ניתן לסייע לסובלים מכאבי גב באמצעות גלי הלם?

מובן שיש לבחון כל מקרה לגופו ושלפני התחלת הטיפול בגלי הלם יש לאבחן את המטופל ולוודא כי אכן הטיפול יוכל להביא לו תועלת בסבירות גבוהה, אך באופן כללי בדרך כלל באמצעות גלי הלם ניתן להקל מאוד על סבלם של אנשים המתמודדים עם הבעיות הבאות: דלקת בשרירי הגב, קרע ברצועה בגב, דלקת בגיד בגב, כאבים ממקור נוירולוגי, נזקים בעצמות הגב ועוד.

באמצעות גלי הלם ניתן להביא מזור גם לסבלם של מטופלים המתמודדים במשך שנים ארוכות עם כאבי גב ולמעשה בדרך כלל מופנים לטיפול בגלי הלם מטופלים הסובלים מכאבים כרוניים. יחד עם זאת הטיפול בהחלט מתאים גם לאנשים הסובלים מכאבי גב אקוטיים כתוצאה מפציעה או חבלה טראומטית כמו תאונת דרכים או נפילה מגובה רב.

כמה זמן נמשך הטיפול באמצעות גלי הלם?

הטיפול בגלי הלם נמשך כ-20 דקות בלבד ובמהלכו המטופל לא צפוי לסבול מכאבים או לחוש אי נוחות. אמנם השיפור מורגש במקרים רבים כבר לאחר הפגישה הטיפולית הראשונה אך לרוב יידרשו מספר טיפולים על מנת להשיג את האפקט המרבי. מספר הטיפולים מותאם באופן אישי לכל מטופל ומטופל ובמהלך הטיפולים יש לבחון את השינוי במצבו של המטופל על מנת לקבל החלטה בנוגע להמשך התכנית או סיומה. מספר הטיפולים יכול להיות נמוך מאוד כיוון שלעיתים הכאבים חולפים לחלוטין לאחר טיפולים ספורים אך לעיתים יש לחזור על הטיפול עשר, 20 ואפילו 30 פעמים לאורך תקופה של מספר שבועות ואף חודשים.  

למידע נוסף על הטיפול בסובלים מכאבי גב באמצעות גלי הלם ולתיאום מועד לפגישת ייעוץ עם מומחה. 

טיפולים לבעיות
כתבות נוספות
כאבי גב בעבודה מול מחשב
עובדים שעות ארוכות מול המחשב וסובלים מכאבי גב? עובדים בעבודה משרדית ומעוניינים להימנע מכאבי גב? המאמר החשוב הזה מוקדש לכם
כאבי גב בהיריון
הכאבים גב לא פוסקים? חשוב שלא לקבל את הכאבים כגזירת גורל- ישנו מגוון רחב של דרכים להתמודד עם הכאבים ולכן אין סיבה להמשיך ולסבול לחינם. קראי
טיפול בגלי הלם לדלקת בבורסת הירך
דלקת בבורסה נקראת בורסיטיס, כשהדלקת יכולה להתפתח בעקבות גורמים שונים: החל מעומס יתר חוזר ונשנה המופעל על המפרק - טיפול בגלי הלם בדלקת בורסת הירך
מלאו פרטים ונחזור אליכם
שלח
סובל מכאב או בעיה בריאותית?
פנה אלינו לייעוץ חינם במרפאת חולון, נס ציונה ורעננה
מעוניין בייעוץ