שיחת יעוץ עם מומחה

072-3969755

גלי הלם לדורבן

טיפול בדורבן בגלי הלם

הכותב: משה פרימן, מומחה קליניקות אלטרנטיבה, תרפיסט רב תחומי

סובלים מכאבים בעקב או מדורבן? חשוב שתדעו כי גלי הלם לטיפול בדורבן הינם בעל אחוזי הצלחה גבוהים במיוחד.
לפניכם מידע מקצועי שיאפשר לכם להבין טוב יותר את האפשרויות הטמונות בטיפול בגלי הלם בבעיית הדורבן.

לקריאת ההמלצות על טיפולים מוצלחים בדורבן>>> 

כיצד מתבצע הטיפול בגלי הלם ?

הטיפול מתבצע כשהמטופל שוכב בנוחות על מיטת טיפולים, כשכף רגלו מוצמדת, בזווית המדויקת הנחוצה, למכשיר הארטרוסקופ, שמפיק גלי הלם.

משך הטיפול בדורבן ברגל הנו כעשרים דקות בלבד, במהלכן יועברו לאזור הרגל והעקב גלי הלם בעוצמה ובקצב הנכונים על פי אבחנה אישית ומעמיקה, שתיערך על ימר משה פרימן, שמחזיק בתואר N.D לרפואה טבעית ובשנות ניסיון רבות וידע מקצועי נרחב בתחום.

טיפול בדורבן בגלי הלם הנו פשוט ומרגיע ואינו כרוך כלל בכאבים או אי נוחות. בעקבות הטיפול בגלי הלם ניתן לחוש הקלה מידית ומשמעותית, שהוכלת וגוברת מטיפול לטיפול.

יודגש כי גלי הלם לדורבן הינו טיפול שאינו פולשני, ואינו מצריך אשפוז, ליווי כלשהו או פגיעה ברצף העבודה. עם זאת, יעילותו הגבוהה הופכת את הטיפול בגלי הלם לתחליף טבעי ואפקטיבי לניתוח.

אחרי שישה- שבעה טיפולים הרגשתי כמו חדש.. תודה רבה למשה פרימן,לאופיר היקר מודה להם..

יצחק קמחי להמלצה המלאה

כיצד משפיעים טיפולי גלי הלם על דורבן ובעיות כף הרגל - סקירה מדעית

מחקרים רפואיים קפדניים של גלי הלם מצאו כי גלי ההלם גורמים להרעדה וניעור פנימי של הרקמות באזור אליו הם מכוונים. לאור מחקרים אלו ועדויות קליניות קיבלו גלי ההלם את אישור ה FDA האמריקאי כטיפול דוחה ניתוח לבעיות דורבן. 

במרפאות אלטרנטיבה נעשה שימוש במכשיר האורטוספק, שננמצא אף בבתי החולים. מכשיר זה קיבל את אישור ה FDA (המכשיר מתוצרת חברת מדיספק הישראלית ויש לו את כל האישורים הדרושים כלל אישור א.מ.ר. של משרד הבריאות).

רעידות אלו גורמות לזעזוע ההסתיידויות וההידבקויות, אשר אופייניות למצבי דלקת כרוניים.

חומרי ההסתיידות מופרשים בחזרה למחזור הדם, ומפונות מהגוף באופן יעיל, היות והטיפול מסייע גם להרחבת כלי הדם ולשיפור זרימת הדם בכליו.

הרחבת כלי הדם ושיפור זרימתו של מחזור הדם, מסייע לגוף להביא חמצן, חומרי בנייה וגורמים המעודדים החלמה למקום הפגוע, ובכך מגבירים את קצב הריפוי הטבעי של הגוף.

כתוצאה מכך, יעילים גלי ההלם בריפוי התהליכים הדלקתיים ברקמות כף הרגל במקרי הדורבן.

בנוסף, נמצא במחקרים כי השימוש בגלי הלם מגביר את קצב יצירת פקטורי הצמיחה ברקמות הגוף, מה שמסייע להתחדשות הרקמות הבריאות במקומם של התאים הפגועים שמתפנים החוצה.

הטיפול בגלי הלם

שאלות ותשובות על הטיפול בגלי הלם לדורבן

כמה טיפולים נדרשים לפתרון הבעיה ?

במרבית המקרים, סדרה של בין שלושה לשניים עשר טיפולים, בהתאם לחומרת הבעיה ומשכה, יכולה להספיק על מנת למגר את הבעיה מהשורש באופן מוחלט. יחד עם זאת, יש להדגיש, שרובם המכריע של המטופלים מדווחים על שיפור משמעותי כבר אחרי הטיפול הראשון.

כמה זמן אורך הטיפול בגלי הלם ?

בין 15 ל 17 דקות, תלוי במספר הפעימות שהמטפל רוצה לשלוח לאיזור המטופל וברגישות המטופל.

האם יש באפשרותי לסייע לטיפול ולזרז את ההחלמה ?

אורח החיים והרגלי התזונה, הפעילות הגופנית כמו גם דרכי התנהלות יומיומיות נוספות, יכולות בהחלט לסייע להצלחת הטיפול, ממש באותה מידה בה הרגלים מזיקים תורמים להיווצרותה של הבעיה מלכתחילה.

במהלך הטיפול בגלי הלם לדורבן בקליניקת אלטרנטיבה, ידון המטפל עם כל מטופל על סוג, תדירות ועצימות הפעילות הגופנית הנכונה עבורו, בהתאם למצבו הבריאותי.

זאת ועוד: כל מטופל יקבל במהלך הטיפולים המלצות למתיחות ספציפיות, שיכולות לשפר את טווח התנועה בכף הרגל, ולמנוע הסתיידויות חוזרות. הקפדה על מתיחות יומיומיות נכונות, מזרזת את קצב ההחלמה.

בנוסף, ראוי להזכיר את השפעה העצומה שיש ליציבה נכונה, בעיקר בעת עמידה, הליכה וריצה, על בריאות כף הרגל.

חלק בלתי נפרד מהטיפול, נוגע לתיקון היציבה, באמצעות הנחיות המותאמות אישית. הקפדה על יציבה נכונה יכולה לסייע רבות להצלחת הטיפול.

במקרים בהם בעיית הדורבן הושפעה גם ממצב של עודף משקל, רצוי לשנות את התזונה באופן שיסייע להורדה במשקל.

שמירה על משקל תקין היא חלק מהותי בקיום אורח חיים בריא. במקרה הצורך יכללו הטיפולים במרפאה גם המלצות תזונתיות בהתאמה אישית וליווי מקצועי בתהליך ההפחתה במשקל.

אילו טיפולים נוספים ניתן לשלב עם הטיפול בגלי הלם ?

במרפאת אלטרנטיבה אנו 'תוקפים' את בעיית הדורבן בכף הרגל מכמה כיוונים בו זמנית, וזאת בהתאם לאבחנה האישית והמעמיקה של כל מטופל ומטופלת.

השילוב של מספר שיטות טיפול אפקטיביות בהתאמה אישית, הנו ערובה להצלחה ואפקטיביות חסרות תקדים. לפניכם מספר שיטות טיפול שמשולבות לצד גלי ההלם, במקרים של בעיית דורבן: 

התאמת מדרסים מיוחדים לדורבן ברגל

יסייעו להעתיק את מרכז הכובד מאזור העקב, ולפרוש את המשקל באופן מאוזן יותר על פני כף הרגל כולה. 

מדרסים בהתאמה אישית מסייעים לתקן ליקויים ביציבה, שמהווים, במקרים רבים, את השורש להיווצרותו של עומס משקל אשר מביא, בין היתר להיווצרותו של הדורבן. 

לכן מדרסים רפואיים מסייעים לפתרון בעיית הדורבן משורשה, ומונעים את הישנותה, באמצעות טיפול בגורמי הסיכון שהחלו את התהליך הדלקתי מלכתחילה.

טיפולים בלייזר רך ובפולסים אלקטרומגנטיים

שיטות טיפול אלו מסייעות לגוף לאזן ולתקן את פעילותם החשמלית של התאים שנפגעו בכף הרגל ושל הקולטנים שעל גביהם. 

בנוסף, מסייעים הטיפולים לעצירת התהליכים הדלקתיים הכרוניים. בכך, משלימים טיפולים אלו את פעילותם של גלי ההלם, ומשפרים את סיכויי ההחלמה המהירה.

טיפולי פיזיותרפיה משולבים 

טיפולים פיזיותרפיים מומלצים במרבית המקרים לשילוב לצד הטיפול בגלי הלם.

טיפולי הפיזיותרפיה כוללים, בין היתר, עיסוי עדין, המסייע להמרצת זרימת הדם, מתיחות ורוטציה של המפרקים בכף הרגל וברגל עצמה, וכן המלצה על תרגילי חיזוק ושיפור טווח התנועה, באופן אישי ומותאם למצבו של כל מטופל. 

לעזור לנו לעזור לך

טיפולי דיקור Y.N.S.A ובשיטת האיזון של ד"ר טאן

טיפולי הדיקור המבוססים על השפעה נוירולוגית ואנרגטית, מסייעים לטפל בבעיית הדורבן ברמה עמוקה ושורשית יותר. 

טיפולי הדיקור הנוירולוגי  מטפלים במקום הפגוע באמצעות החדרת מחטים דקיקות ועדינות לאזורי השפעה נוירולוגיים הממוקמים על גבי הקרקפת, ובכך תורמים הן להחלמה והן להפגת הכאבים. 

דיקור סיני בשיטת האיזון של ד"ר טאן, מטפל באזור הפגוע באמצעות דיקור באזורים אחרים בגוף, אשר משקפים אותו. במקרה הדורבן מדובר בדיקור בכף היד, אשר משפיע על כף הרגל.

מחטי דיקור, פרח וכדורים מצמחי מרפא
מחטי דיקור, פרח וכדורים מצמחי מרפא

מהו דורבן בכף הרגל?

לסיכום, אם אתם סובלים מדורבן בכף הרגל או מכאבים בעקב על רקע סיבות נוספות, חבל שתמשיכו לסבול.

צרו קשר עוד היום עם מרפאת אלטרנטיבה, לקביעת פגישת אבחון ראשוני ללא עלות.
אנו שמחים לשתף אתכם בהמלצות חמות של מטופלנו שטופלו וקיבלו את איכות חייהם בחזרה.

זו הדרך הבטוחה שלכם להשתחרר, אחת ולתמיד, מבעיית הדורבן המעיקה, לצאת ממעגל הכאב ולעלות על נתיב של חיים בריאים באיכות גבוהה.

כאב בעקב
כאב בעקב

כתבות וסרטונים

דורבן ברגל לרצי מרתון

דורבן ברגל בספורטאים ורצים חובבים

רצים מרתון? תעסקים בפעילות שוטפת הקשורה לריצה רציפה? סובלים מכאבים בכף הרגל? בין הבעיות הנפוצות בקרב רצי מרתון ובקרב אנשים המתאמנים לקראת ריצת מרתון, היא דלקת המתפתחת בחיתולית הכפית, הנקראת בשפת העם: "דורבן". איך תזהו את סוג הכאב? למה כדאי לטפל בתופעה מהר ככל האפשר?...

פצאיטיס פלנטרית

פצאיטיס פלנטרית (Plantar fasciitis) היא בין הבעיות האורתופדיות השכיחות ביותר שעשויות להתעורר בכף הרגל. קראו על שיטת האבחון והטיפול הייחודית של מרפאות אלטרנטיבה

טיפול בגלי הלם לברכיים

הטיפול בגלי הלם מבוסס על טכנולוגיה הקיימת כבר עשרות שנים. יחד עם זאת, רק בשנים האחרונות טיפולים אלה החלו לקבל הכרה מצד הממסד הרפואי...
טיפול בדורבן בעקב בקרב בני גיל הזהב

דורבן בעקב בקרב אנשים מבוגרים ובני גיל הזהב

דורבן ברגל מופיע באנשים שעוסקים בספורט בטווח הגילים 60-40, אך מתברר בשנים האחרונות כי מדובר בתופעה הרווחת גם בקרב בני הגיל השלישי - למה חשוב לטפל בתופעה?

גלי הלם - מחקרים חדשים התומכים באפקטיביות הטיפול בגלי הלם

גלי ההלם ורבים מהמכשירים המפיקים אותם זכו להכרה מטעם רשויות השוק האירופאי המשותף, מנהל המזון והתרופות האמריקאי, ה-FDA, ומשרד הבריאות, ונחשבים לאחת מהטכניקות האפקטיביות ביותר בתחומי האורתופדיה והראומטולוגיה. לפניכם מקבץ מחקרים מדעיים מבוקרים שהתבצעו על ידי מיטב המוסדות הרפואיים והאקדמיים ברחבי העולם, ומשקפים את האפקטיביות...

דורבן ברגל בילדים

המונח "דורבן", החל לשמש לתיאור של מגוון מצבים נוספים הבאים לידי ביטוי בכאבים בעקב, שלא בהכרח נובעים מצמיחה של זיז גרמי בעצם העקב. בילדים למשל, בדרך כלל המקור לכאבים בעקב המופיעים בזמן דריכה על הרגל, נובע כתוצאה מבעיה הנקראת "מחלת סבר" - אבחון וטיפול בילדים...
טיפול בדורבן בגלי הלם

דורבן בעקב - מהו הטיפול היעיל ביותר ? ומהם היתרונות והחסרונות של הטיפולים המוצעים ?

במרפאת כאב אלטרנטיבית אלטרנטיבה מתמחים בטיפול בכאבים בכלל ובפרט בבעיית דורבן העקב, אבל בראש ובראשונה אנחנו מטפלים...בכם, בכל מטופל ומטופלת שמגיעים אלינו! זו גם הסיבה שאנחנו לא יכולים להצביע על טיפול אחד ויחיד שיפתור לכם את הבעיה: אנו מודעים לכך שמידת הצלחתו של התהליך הטיפולי...
טיפול בכתף קפואה - גלי הלם

טיפול בכתף קפואה באמצעות גלי הלם

תסמונת הכתף הקפואה היא תסמונת הבאה לידי ביטוי בהגבלה פסיבית ואקטיבית של תנועת מפרק הזרוע, ללא גורם אנטומי ישיר ידוע. שכיחות התסמונת נעה בין 5-2 אחוז באוכלוסייה הבריאה ולעומת זאת באוכלוסיית חולי הסוכרת, שכיחותה גבוהה יותר ונעה בין 35-10 אחוז...
מלאו פרטים ונחזור אליכם
שלח

קבלו עדכונים על מבצעים

וקבלו מתנה

gift

הרשמו לתפוצה וקבלו מתנה!


הרשמה

סובל מכאב או בעיה בריאותית?

פנה אלינו לייעוץ חינם במרפאת חולון, נס ציונה ורעננה
מעוניין בייעוץ