שיחת יעוץ עם מומחה

072-3969755

גלי הלם לדורבן

גלי הלם לדורבן היא שיטה טיפולית בעלת אחוזי הצלחה גבוהים במיוחד!

סובלים מכאבים בעקב או בדורבן? לפניכם מידע מקצועי שיאפשר לכם להבין טוב יותר את האפשרויות הטמונות בטיפול גלי הלם לדורבן.

גלי הלם לדורבן  – מחקרים רפואיים

מחקרים רפואיים קפדניים מצאו כי גלי הלם גורמים להרעדה וניעור פנימי של הרקמות באזור אליו הם מכוונים. לאור מחקרים אלו ועדויות קליניות קיבלו גלי הלם את אישור ה FDA האמריקאי כטיפול דוחה ניתוח לבעיות דורבן.

במרפאות הכאב של אלטרנטיבה נעשה שימוש במכשיר האורטוספק, שנמצא אף בבתי החולים. מכשיר זה קיבל את אישור ה FDA (המכשיר מתוצרת חברת מדיספק הישראלית ויש לו את כל האישורים הדרושים כלל אישור א.מ.ר. של משרד הבריאות).

רעידות אלו גורמות לזעזוע ההסתיידויות וההידבקויות, אשר אופייניות למצבי דלקת כרוניים. חומרי ההסתיידות מופרשים בחזרה למחזור הדם, ומפונות מהגוף באופן יעיל, היות והטיפול מסייע גם להרחבת כלי הדם ולשיפור זרימת הדם בכליו.
דלקת בעקב כף הרגל
הרחבת כלי הדם ושיפור זרימתו של מחזור הדם, מסייע לגוף להביא חמצן, חומרי בנייה וגורמים המעודדים החלמה למקום הפגוע, ובכך מגבירים את קצב הריפוי הטבעי של הגוף.

כתוצאה מכך, יעילים גלי ההלם בריפוי התהליכים הדלקתיים ברקמות כף הרגל במקרי הדורבן. בנוסף, נמצא במחקרים כי השימוש בגלי הלם מגביר את קצב יצירת פקטורי הצמיחה ברקמות הגוף, מה שמסייע להתחדשות הרקמות הבריאות במקומם של התאים הפגועים שמתפנים החוצה.


כיצד מתבצע טיפול גלי הלם לדורבן?

טיפול גלי הלם לדורבן מתבצע כשהמטופל שוכב בנוחות על מיטת טיפולים, כשכף רגלו מוצמדת, בזווית המדויקת הנחוצה, למכשיר הארטרוסקופ, שמפיק גלי הלם.

משך הטיפול הינו כעשרים דקות בלבד. במהלכן יועברו לאזור הרגל והעקב גלי הלם בעוצמה ובקצב הנכונים על פי אבחנה אישית ומעמיקה, שתיערך על על ידי משה פרימן, שמחזיק בתואר N.D לרפואה טבעית ובשנות ניסיון רבות וידע מקצועי נרחב בתחום.

טיפול גלי הלם לדורבן הינו פשוט ומרגיע ואינו כרוך כלל בכאבים או אי נוחות. בעקבות הטיפול ניתן לחוש הקלה מידית ומשמעותית, שהולכת וגוברת מטיפול.

הטיפוול גלי הלם לדורבן אינו פולשני ואינו מצריך אשפוז, ליווי כלשהו או פגיעה ברצף העבודה. עם זאת, יעילותו הגבוהה הופכת את הטיפול בגלי הלם לתחליף טבעי ואפקטיבי לניתוח.

במהלך טיפול גלי הלם לדורבן ידון המטפל עם כל מטופל על סוג, תדירות ועצימות הפעילות הגופנית הנכונה עבורו, בהתאם למצבו הבריאותי.


זאת ועוד: כל מטופל יקבל במהלך הטיפולים המלצות למתיחות ספציפיות, שיכולות לשפר את טווח התנועה בכף הרגל, ולמנוע הסתיידויות חוזרות. הקפדה על מתיחות יומיומיות נכונות, מזרזת את קצב ההחלמה.

בנוסף, ראוי להזכיר את השפעה העצומה שיש ליציבה נכונה, בעיקר בעת עמידה, הליכה וריצה, על בריאות כף הרגל.

חלק בלתי נפרד מהטיפול, נוגע לתיקון היציבה, באמצעות הנחיות המותאמות אישית. הקפדה על יציבה נכונה יכולה לסייע רבות להצלחת הטיפול.

הדורבן הושפעה גם ממצב של עודף משקל, רצוי לשנות את התזונה באופן שיסייע להורדה במשקל. שמירה על משקל תקין היא חלק מהותי בקיום אורח חיים בריא.

במקרה הצורך יכללו הטיפולים במרפאה גם המלצות תזונתיות בהתאמה אישית וליווי מקצועי בתהליך ההפחתה במשקל.

גלי הלם לדורבן – שאלות נפוצות

  • כמה טיפולים נדרשים לפתרון בעית דורבן?

במרבית המקרים, סדרה של בין שלושה לשניים עשר טיפולים. בהתאם לחומרת הבעיה ומשכה, יכולה להספיק על מנת למגר את הבעיה מהשורש באופן מוחלט. יחד עם זאת, יש להדגיש, שרובם המכריע של המטופלים מדווחים על שיפור משמעותי כבר אחרי הטיפול הראשון.

  • כמה זמן אורך טיפול בגלי הלם?

בין 15 ל 17 דקות, תלוי במספר הפעימות שהמטפל רוצה לשלוח לאיזור המטופל וברגישות המטופל.

  • האם יש באפשרותי לסייע לטיפול ולזרז את ההחלמה?

אורח החיים והרגלי התזונה, הפעילות הגופנית כמו גם דרכי התנהלות יומיומיות נוספות, יכולות בהחלט לסייע להצלחת הטיפול, ממש באותה מידה בה הרגלים מזיקים תורמים להיווצרותה של הבעיה מלכתחילה.

  • אילו טיפולים נוספים ניתן לשלב עם הטיפול בגלי הלם?

במרפאת אלטרנטיבה אנו ‘תוקפים’ את בעיית הדורבן בכף הרגל מכמה כיוונים בו זמנית, וזאת בהתאם לאבחנה האישית והמעמיקה של כל מטופל ומטופלת. השילוב של מספר שיטות טיפול אפקטיביות בהתאמה אישית, הנו ערובה להצלחה ואפקטיביות חסרות תקדים.

גלי הלם לדורבן בשילוב עם טיפולים נוספים:

לפניכם מספר שיטות טיפול המשולבות לצד גלי הלם, במקרים של בעית דורבן:

  • התאמת מדרסים מיוחדים לדורבן ברגל

מדרסים יסייעו להעתיק את מרכז הכובד מאזור העקב, ולפרוש את המשקל באופן מאוזן יותר על פני כף הרגל כולה. מדרסים בהתאמה אישית מסייעים לתקן ליקויים ביציבה, שמהווים, במקרים רבים, את השורש להיווצרותו של עומס משקל אשר מביא, בין היתר להיווצרותו של הדורבן.  לכן מדרסים רפואיים מסייעים לפתרון בעיית הדורבן משורשה, ומונעים את הישנותה, באמצעות טיפול בגורמי הסיכון שהחלו את התהליך הדלקתי מלכתחילה.

  • טיפולים בלייזר רך ובפולסים אלקטרומגנטיים

שיטות טיפול אלו מסייעות לגוף לאזן ולתקן את פעילותם החשמלית של התאים שנפגעו בכף הרגל ושל הקולטנים שעל גביהם. בנוסף, מסייעים הטיפולים לעצירת התהליכים הדלקתיים הכרוניים. בכך, משלימים טיפולים אלו את פעילותם של גלי ההלם, ומשפרים את סיכויי ההחלמה המהירה.

  • טיפולי פיזיותרפיה משולבים 

טיפולים פיזיותרפיים מומלצים במרבית המקרים לשילוב לצד הטיפול בגלי הלם. טיפולי הפיזיותרפיה כוללים, בין היתר, עיסוי עדין, המסייע להמרצת זרימת הדם, מתיחות ורוטציה של המפרקים בכף הרגל וברגל עצמה, וכן המלצה על תרגילי חיזוק ושיפור טווח התנועה, באופן אישי ומותאם למצבו של כל מטופל. 

  • טיפולי דיקור Y.N.S.A ושיטת האיזון של ד”ר טאן

טיפולי הדיקור המבוססים על השפעה נוירולוגית ואנרגטית, מסייעים לטפל בבעית הדורבן ברמה עמוקה ושורשית יותר. טיפולי הדיקור הנוירולוגי מטפלים במקום הפגוע באמצעות החדרת מחטים דקיקות ועדינות לאזורי השפעה נוירולוגיים הממוקמים על גבי הקרקפת, ובכך תורמים הן להחלמה והן להפגת הכאבים. דיקור סיני בשיטת האיזון של ד”ר טאן, מטפל באזור הפגוע באמצעות דיקור באזורים אחרים בגוף, אשר משקפים אותו. במקרה הדורבן מדובר בדיקור בכף היד, אשר משפיע על כף הרגל.

לסיכום, אם אתם סובלים מכאבי דורבן בכף הרגל או מכאבים בעקב על רקע סיבות נוספות, חבל שתמשיכו לסבול. צרו קשר עוד היום עם מרפאת אלטרנטיבה, לקביעת פגישת אבחון ראשוני ללא עלות. אנו שמחים לשתף אתכם בהמלצות חמות של מטופלנו שטופלו וקיבלו את איכות חייהם בחזרה. זו הדרך הבטוחה שלכם להשתחרר אחת ולתמיד, מבעיית הדורבן המעיקה, לצאת ממעגל הכאב ולעלות על נתיב של חיים בריאים באיכות גבוהה.

 

אחרי שישה- שבעה טיפולים הרגשתי כמו חדש.. תודה רבה למשה פרימן,לאופיר היקר מודה להם..

יצחק קמחי להמלצה המלאה

כתבות וסרטונים

טיפול בגלי הלם בקרסול
טיפול בגלי הלם לקרסול
פציעות קרסול הן בין הפציעות האורתופדיות השכיחות ביותר שישנן. הסיבה לכך נעוצה בעומס הרב המופעל על הקרסול ובטווח התנועה הרחב יחסית של מפרק זה. אם אתם סובלים מפציעת קרסול, מהרו ליצור קשר עם המומחים של מרפאות אלטרנטיבה ועשו בכך את הצעד הראשון בדרך להחלמה ולחזרה...
טיפול בגלי הלם - תסמונת התעלה הקרפלית
טיפול בתעלה הקרפלית
תסמונת התעלה הקרפלית (תסמונת מנהרת שורש כף היד) היא תסמונת שכיחה יחסית, הבאה לידי ביטוי בתחושות של עקצוץ, נימול וכאב באצבעות ובכף היד...
טיפול בגלי הלם - גיד אכילס
טיפול בגלי הלם לגיד אכילס
גיד אכילס הוא הגיד המחבר את שרירי השוק לחלק התחתון של עצם העקב. גיד זה מאפשר את תנועת הפשיטה של כף הרגל ותפקידו המרכזי הוא להעביר את הכוח מהשריר לעצם, תוך שהוא מווסת את הכוחות החיצוניים על מנת למנוע פגיעה בשריר. הטיפול שמבוסס על גלי...
דורבן בעקב בילדים - אבחון וטיפול
דורבן ברגל בילדים
המונח "דורבן", החל לשמש לתיאור של מגוון מצבים נוספים הבאים לידי ביטוי בכאבים בעקב, שלא בהכרח נובעים מצמיחה של זיז גרמי בעצם העקב. בילדים למשל, בדרך כלל המקור לכאבים בעקב המופיעים בזמן דריכה על הרגל, נובע כתוצאה מבעיה הנקראת "מחלת סבר" - אבחון וטיפול בילדים...
טיפול בגלי הלם בדלקת בורסת הירך
טיפול בגלי הלם לדלקת בבורסת הירך
דלקת בבורסה נקראת בורסיטיס, כשהדלקת יכולה להתפתח בעקבות גורמים שונים: החל מעומס יתר חוזר ונשנה המופעל על המפרק - טיפול בגלי הלם בדלקת בורסת הירך
פצאיטיס פלנטרית
פצאיטיס פלנטרית
פצאיטיס פלנטרית (Plantar fasciitis) היא בין הבעיות האורתופדיות השכיחות ביותר שעשויות להתעורר בכף הרגל. קראו על שיטת האבחון והטיפול הייחודית של מרפאות אלטרנטיבה
טיפול בגלי הלם לסובלים מכאב כרוני
טיפול בגלי הלם לבעיות וכאבים כרוניים
מטופל הסובל מבעיה כרונית, נאלץ לעבור טיפולים שונים לאורך הזמן, כשבדרך כלל הטיפולים לא מביאים להקלה. חוסר היכולת לשנות את המצב הבריאותי מוביל לתחושת חוסר אונים ותסכול המוביל את המטופלים להשלים עם הכאב - זה לא חייב להיות כך, טיפול בגלי הלם יכול לעזור משמעותית...
כאבי ברכיים
טיפול בגלי הלם לברכיים
הטיפול בגלי הלם מבוסס על טכנולוגיה הקיימת כבר עשרות שנים. יחד עם זאת, רק בשנים האחרונות טיפולים אלה החלו לקבל הכרה מצד הממסד הרפואי...
שחיקת סחוס
גלי הלם לברך
שחיקה של רקמת הסחוס במפרק הברך והירך היא בעיה נפוצה ביותר. למעשה בקרב כ-80% מהאוכלוסייה בגיל 65 ומעלה, ניתן למצוא סימנים קליניים לתופעה שכיחה זו. סובלים משחיקה של הסחוס בברך? במרפאות של רשת אלטרנטיבה מבצעים את הטיפולים אנשי מקצוע המחזיקים בניסיון רב בשימוש במכשירי גלי...
דורבן ברגל לרצי מרתון
דורבן ברגל בספורטאים ורצים חובבים
רצים מרתון? תעסקים בפעילות שוטפת הקשורה לריצה רציפה? סובלים מכאבים בכף הרגל? בין הבעיות הנפוצות בקרב רצי מרתון ובקרב אנשים המתאמנים לקראת ריצת מרתון, היא דלקת המתפתחת בחיתולית הכפית, הנקראת בשפת העם: "דורבן". איך תזהו את סוג הכאב? למה כדאי לטפל בתופעה מהר ככל האפשר?...
טיפול בדורבן בגלי הלם
מחקרים על גלי הלם
גלי ההלם ורבים מהמכשירים המפיקים אותם זכו להכרה מטעם רשויות השוק האירופאי המשותף, מנהל המזון והתרופות האמריקאי, ה-FDA, ומשרד הבריאות, ונחשבים לאחת מהטכניקות האפקטיביות ביותר בתחומי האורתופדיה והראומטולוגיה. לפניכם מקבץ מחקרים מדעיים מבוקרים שהתבצעו על ידי מיטב המוסדות הרפואיים והאקדמיים ברחבי העולם, ומשקפים את האפקטיביות...
טיפול בדורבן בגלי הלם
דורבן בעקב - מהו הטיפול היעיל ביותר?
במרפאת כאב אלטרנטיבית אלטרנטיבה מתמחים בטיפול בכאבים בכלל ובפרט בבעיית דורבן העקב, אבל בראש ובראשונה אנחנו מטפלים...בכם, בכל מטופל ומטופלת שמגיעים אלינו! זו גם הסיבה שאנחנו לא יכולים להצביע על טיפול אחד ויחיד שיפתור לכם את הבעיה: אנו מודעים לכך שמידת הצלחתו של התהליך הטיפולי...
טיפול בכתף קפואה - גלי הלם
טיפול בכתף קפואה באמצעות גלי הלם
תסמונת הכתף הקפואה היא תסמונת הבאה לידי ביטוי בהגבלה פסיבית ואקטיבית של תנועת מפרק הזרוע, ללא גורם אנטומי ישיר ידוע. שכיחות התסמונת נעה בין 5-2 אחוז באוכלוסייה הבריאה ולעומת זאת באוכלוסיית חולי הסוכרת, שכיחותה גבוהה יותר ונעה בין 35-10 אחוז...
מלאו פרטים ונחזור אליכם
שלח
סובל מכאב או בעיה בריאותית?
פנה אלינו לייעוץ חינם במרפאת חולון, נס ציונה ורעננה
מעוניין בייעוץ