03-5054594

פריצת דיסק

טיפול בפריצת דיסק - טיפול ייחודי משולב

נכתב על ידי אופיר שגב פרימן , מומחה בדיקור סיני ויפני, מרפאות אלטרנטיבה

סובלים מפריצת דיסק ? במרכז אלטרנטיבה מטפלים בבעיות פריצת דיסק ו/או סיאטיקה(הקרנה עצבית עקב לחץ על עצב דורסלי) בעזרת שיטה יחודית משולבת. פריצות דיסק מתרחשות לרוב באזור גב תחתון, בעיקר בחוליות הלומבריות L4-L5 ובחוליות L5-S1. בד"כ פריצת דיסק משפיעה על רגל אחת וגורמת לכאבים חזקים בישבן, לאורך הרגל (לפעמים הקרנה אחורית לרגל  נקראת סיאטיקה או סכיאטיקה) ובעקב. צפו בסרטון וידאו עם עדותה של בת אל ובסרטונים עם הסבר אודות השיטה המשולבת של אלטרנטיבה: 

 

 טיפול בפריצת דיסק במרכז אלטרנטיבה, שיושם על אלפי מטופלים בהצלחה רבה, מורכב משילוב של מספר פתרונות: 

 • מוביליזציות לאגן, רוטציות ומתיחות לעמוד השידרה
  משולבים בפיזיותרפיה ואוסטאופתיה.

 • פיזיותרפיה מיוחדת לגב תחתון ולאגן 

 • התאמת נעל פיזיולוגית טיפולית IWALK בשיטת
  IWALK להורדת לחץ מהמפרקים ובעיקר מפרקי
  הגב בתחתון או התאמת נעלי MBT להורדת לחץ
  מהמפרקים ובעיקר ממפרקי הגב בתחתון. הנעליים
  גרומות לאיזון מרכז הכבוד המכני של השלד.
 • דיקור סיני או דיקור יפני לבעיות אורטופדיות

 • טווינה (הפיזיותרפיה הסינית) 

 • דיקור נוירולוגי - אורטופדי בשיטת YNSA
  בשיטת דיקור מיוחדת זו ניתן לאלחש כאבים
  ותחושות סנסוריות של הירדמות, שריפה
  ונימול ברגליים ששכיחים מאוד במצבי
  פריצת דיסק.
פריצת דיסק - לחץ על עצב שדרתי בעבות הדיסק שפרץ

נשמח לתאם לכם פגישת ייעוץ עם מומחה המרפאה - 03-5054594
לחצו כאן למעבר לצור קשר


חשיבות הטיפול המשולב בפריצת דיסק

במרבית המקרים, כאשר קיימים פריצת דיסק או בלט דיסק, יש צורך לשלב מספר שיטות טיפוליות. פריצת דיסק עלולה להיות מוחמרת עקב מגוון רחב של סיבות, ביניהן יציבה לא נכונה, הנעלה לא נכונה, חוסר פעילות גופנית ועוד. לכן הטיפול צריך להתחשב בשורש הבעייה - למשל במקרה בו יש לחץ רב על הגב התחתון כתוצאה מהנעלה לא נכונה איזון של מרכז הכובד המכני יכול להקל משמעותית או לפתור את הבעייה.

בלט דיסק או פריצת דיסק עשויים גם לגרום לתופעות עצביות (סנסוריות) לאורך מסלול ההקרנה: חולשה ברגל, חוסר תחושה ועקצוץ ברגליים. המקום השני השכיח בו נוצרת פריצת דיסק הוא הצוואר, אזי מקבלים בד"כ סימנים בזרוע אחת: כאב מקרין קבוע, כאבי כתף, כאב בשכמה או חולשה של היד בה עובר העצב הצווארי שנלחץ. למאמר מורחב על פרצת דיסק צווארית לחצו:פריצת דיסק צווארית

פריצת דיסק - מספר טיפים למניעה:

פעילות גופנית סדירה המחזקת את שרירי הגב התחתון יכולה למנוע פריצת דיסק. כפיפות בטן - שרירי בטן חזקים תומכים בגב ומורידים עומס מהגב התחתון שחיית גב - יכולה במקרים רבים לשפר מצבי פריצת דיסק או כאבי גב במידה מסויימת.

הרמת משאות וחפצים בצורה בטוחה - הרמת חפצים כבדים צריכה להיעשות על ידי כיפוף הברכיים, כך שמשקל הגוף והגפיים תומך במאמץ והעומס אינו מושתת כולו על הגב התחתון.

הימנעו מישיבה ארוכה, היוצרת עומס רב על הגב התחתון. קומו כל מחצית השעה ולכו מספר צעדים, על מנת להוריד לחץ מעמוד השידרה. הוספת הדום (או שרפרף קטן) מתחת לרגליים יכולה להועיל מאוד להורדת עומס מהגב.

שימוש בנעל פיזיולוגית וטיפול מונע תחזוקתי במרפאת כאב  יכולים למנוע התקפים חזקים ולהפחית עומס משמעותי ממפרקי הגב התחתון 


טיפול ייחודי בפריצת דיסק - לא חייבים לעבור ניתוח

אנשים רבים "ממהרים" לעבור פרוצדורה ניתוחית, כאשר במרבית המקרים אין שום צורך בכך. איך ניתן אם כן לטפל בפריצת דיסק בצורה אפקטיבית מבלי לעבור ניתוח? האסטרטגיה של הטיפול היחודי של מרפאות אלטרנטיבה בבעיית פריצת דיסק היא הורדת לחץ מהעצב הנלחץ בגובה החולייה בה פרץ הדיסק ואיזון של מרכז הכובד המכני של הגוף. שני מרכיבים אלו משיגים הקלה משמעותית ומניעה של הבעייה בעתיד, שכן מבנה אגן לא מאוזן, שרירים מכווצים המושכים את מרכז הכובד ולוחצים על העצב (תופעה המכונה בעולם הנוירולוגי - אורטופדי בשם לחץ נוירו - וסקולרי) הם הם לעתים הסיבה הישירה להתקף ולא הפריצה עצמה.

פריצת דיסק - מדוע זה לרוב בעמוד שידרה תחתון ?

פריצת דיסק יכולה להתרחש למעשה בכל חולייה של עמוד השידרה. בכל אופן, פריצת הדיסק השכיחה ביותר היא בגובה החוליות L4 - L5 ובוגבה החוליות L5 - S1, שם נמצא מרכז הכובד המכני המשמעותי ביותר של גופנו. כל פעולה, בין אם התכופפות או ישיבה ממושכת במשרד או הרמה של חפץ כבד, מפעילה לחץ על הקשת הלומברית המורכבת מחוליות אלו. הטיפול מתאים לפריצה המתרחשת בכל גובה, גם אם מדובר בהיווצרות פריצת דיסק בצוואר - בחוליות c3-4-5-6-7.