03-5054594
מאמרים על שחיקת סחוס, דלקת פרקים, בעיות פרקים

דלקת פרקים

כאבי פרקים טיפול בדלקת פרקים
כאבי פרקים טיפול בדלקת פרקים

דלקת פרקים - טיפול יחודי במרפאות אלטרנטיבה

סובלים מדלקת פרקים או בעיות פרקים ? יש אלטרנטיבה. למרפאות אלטרנטיבה נסיון עשיר וטיפול יחודי משולב אשר יושם בהצלחה על מטופלים רבים. מרכיבי הטיפול כוללים גלי הלם, דיקור יפני, דיקור אורטופדי YNSA, צמחי מרפא לאיזון פנימי וטיפויל מגע אפקטיביים כגון אוסטיאופתיה, טווינה, פיזיותרפיה וקרניו סקראל.

אלטרנטיבה מציעה טיפול ייחודי משולב בדלקת פרקים, בעיות מפרקים, בעיות אוסטאוארתריטיס. לפרטים היכנסו לאחד מהקישורים הבאים: טיפול בדלקת פרקים, טיפול באוסטאוארתריטיס, טיפול בבעיות מפרקים

נשמח לתאם לכם פגישת ייעוץ עם מומחה המרפאה - 03-5054594
לחצו כאן למעבר לצור קשר


מהי דלקת פרקים ?

דלקת היא תגובה טבעית לגירוי או נזק ברקמה. היא גורמת לנפיחות, אדמומיות, לחום ולפעמים לאובדן תפקוד במפרק. דלקת במפרק נקראת ארתריטיס. דלקת בגיד נקראת טנדניטיס. צריך לזכור, כי דלקת יכולה להיות מוגבלת למפרק מסויים (למשל: דלקת בברך), אזי היא מכונה דלקת מקומית, או דלקת מערכתית (כפי שקורה בדלקת מפרקים שגרונית). דלקת עשויה במקרים מסויימים להפוך לכרונית, בשל לחצים מכניים (למשל עצמות מפרק המתחככות זו בזו, כפי שמתרחש  בשחיקת סחוס בברך), תגובות חיסוניות (שינוי במפרק שגורר תגובות חיסוניות), זיהומים או הצטבריות של חומרים במפרק הפגוע.


האם דלקת פרקים היא כמו דלקת מפרקים ?

המונח דלקת פרקים הוא מונח שמרבים להשתמש בו, אך לא תמיד בהקשר הנכון. דלקת פרקים היא שם כולל קבוצת מחלות הכוללות נזק למפרקי הגוף. שני המצבים הכי שכיחים, המשקפים מצב של דלקת פרקים הם: 

נשמח לתאם לכם פגישת ייעוץ עם מומחה המרפאה - 03-5054594
לחצו כאן למעבר לצור קשר


 

מהם הסימנים של דלקת פרקים ?

   • כאב, נוקשות במפרק, הגבלת טווח התנועה של המפרק, עייפות, סימני דלקת במפרקים המעורבים כגון חום, אדמומיות ונפיחות

כיצד מאבחנים דלקת פרקים ?

באופן כללי, ניתוח הסימנים והסימפטומים יוביל לאבחון הבעייה. למשל,  כאבים המוקלים במנוחה ומוחמרים במאמץ (למשל הליכה מאומצת) יכולים להעיד על בעייה מכנית במפרק (בד"כ דלקת פרקים ניוונית - אוסטיאוארתריטיס). לעומת זאת, כאבים עזים המופיעים תוך מספר שעות עשויים לרמז על שיגדון או גאוט, שבהן יש הצטברות גבישים במפרקים היוצרים דלקת מפרקים.


 

   • בדיקות דם (מדדים שיכולים לרמז על דלקת פרקים הם ערכים גבוהים של המדדים: RF, CRP, ESR).

   • שאיבת נוזל סינוביאלי מהמפרק (במידה והמפרק נפוח) - ניתן לבדוק האם יש עודף נוזל במפרק, האם יש מצב דלקתי ומצבים נוספים כגון דימום או עכירות
 • בדיקה פיזיקלית הבודקת רעשי חיכוך במפרק, סימני דלקת כגון חום, נפיחות ואודמומיות במפרקים המעורבים וכן הערכת טווח התנועה של המפרקים הפגועים.

 • הדמיות (למשל צילומי רנטגן). בהדמיות יש אפשרות לזהות אובדן מרווחים מפרקיים (כפי שקורה בשחיקת סחוס, למשל).

כיצד מטפלים בדלקת פרקים ברפואה המערבית ?

התשובה תלויה בסיבה להיווצרות הדלקת. בד"כ, לא ניתן להתבסס על טיפול אחד או פתרון אחד, ויש לשלב מספר טיפולים לבעייה. כיום, שילוב של רפואה מערבית יחד עם שיטות מהרפואה המשלימה כגון רפואה סינית, דיקור יפני, צמחי מרפא סיניים, טווינה (פיזיותרפיה סינית) נותן מענה טוב יותר לבעייה. 

 • טיפול תרופתי: 

  תרופות אנטי דלקתיות לא סטרואידליות (למשל אספירין) , שנמצאות בשימוש הנרחב ביותר. התרופות מפחיתות נפיחות וכאב במפרקים הפגועים. החסרון: תופעות לוואי, החל מכאבי בטן ובחילות וכלה בכיבי קיבה, לחץ דם גבוה, בצקת ולעיתים אף מחלה כלייתית.

  תרופות סטרואידליות (קורטיקוסטרואידים): אלו התרופות בעלות ההשפעה הדרמטית ביותר, כגון פרניזון. הבעייה הגדולה היא תופעות הלוואי הכרוכות בשימוש בהן: אוסטאופורוזיס, לחץ דם גבוה, עלייה ברמות הסוכר בדם וירידה ברמת הסוכר בעין (מחלות עיניים כמו קטרקט).

  תרופות מדכאות חיסון אם מקור הדלקת בתגובה אוטואימונית של הגוף, יש לתת טיפול תרופתי שידכא את התגובה החיסונית של הגוף. החיסרון הוא תופעות לוואי אפשריות קשות: דלקת ריאות, פגיעה בייצור תאי דם במוח העצם, מחלת כבד, ואפילו רגישות לזיהומים. התרופה השכיחה ביותר היא מתוטרקסאט, הנבלעת אחת לשבוע.

  תרופות המאיטות את קצב המחלה: משתמשים בהן אם הוכח כי קצב המחלה מהיר מאוד או אם הטיופל בתרופות לא סטרואידליות לא הניב תוצאות מספקות. ההשפעה שלהן היא יחסית איטית. השימוש בהן כרוך גם הוא בתופעות לוואי מסוכנות. לחלק מהתרופות האלו השפעה שמאיטה היווצרות עיוותים (דפורמציות) בעצם.

 • מנוחה למפרקים הפגועים (שימוש במפרקים מחמיר את המצב הדלקתי). ניתו להשתמש בסד על מנת לקבע את המפרק.

 • פיזיותרפיה יחד עת הפעלת המפרקים ע"י תרגילים, אך במידה כזו שהחולה לא מתיש את כוחו.

 • תזונה נכונה. כיום ידוע כי תפריט עשיר בדגים (במיוחד אומגה 3) יכול להפחית בצורה מסויימת את הדלקת.

 • כמוצא אחרון החלפת המפרק הפגוע ע"י מפרק מלאכותי (למשל ניתוח החלפת מפרק הירך / מפרק הברך)

 © - כל הזכויות שמורות. המאמרים באתר הם מקוריים ונכתבו ע"י צוות אלטרנטיבה www.drpriman.co.il.לאתר מערכת ממוחשבת המונעת העתקות. אין להשתמש במאמרים, לרבות פירסומם באינטרנט או בכל מדיה אחרת ללא אישור מפורש בכתב מאלטרנטיבה. העובר על איסור זה צפוי לתביעה על גניבת דעת לפי דין.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
לכתבות נוספות על דלקת פרקים ושחיקת סחוס:
דלקת פרקים ובעיות ראומטיות - טיפולים ברפואה האלטרנטיבית, 6/08/2012
שחיקת סחוס וכאבי ברכיים - טיפול באמצעות דיקור יפני ונעליים אורטופדיות פיזיולוגיות
דלקת פרקים
דלקת מפרקים שגרונית - Rheumatoid Arthritis
אוסטאוארתריטיס - דלקת פרקים ניוונית - osteoarthritis
שחיקת סחוס