03-5054594
מיגרנה, כאבי ראש

כאבי ראש עקב צליפת שוט

14/01/2012
כאבי ראש מצליפת שוט
כאבי ראש מצליפת שוט

כאבי ראש הינם תופעה נפוצה ביותר בעולם כיום (וכנראה שמאז ומתמיד), שכן כאבי ראש עלולים להיגרם כתוצאה מסיבות רבות ושונות, כפי שחשים זאת על בשרם מיליוני אנשים בעולם. ישנם כאמור סוגים רבים ושונים של כאבי ראש הנבדלים ביניהם בסוג הכאב עצמו, עצמת הכאב, הזמן שנמשכים הכאבים וכמובן – הגורמים והביות העיקריות הגורמות לכל כאב וכאב. סוג ספציפי של כאבי ראש ממנו סובלים אנשים רבים בעידן המודרני, הוא כאבי ראש הנגרמים עקב מה שמכונה "צליפת שוט".

 

צליפת שוט וסוג כאבי הראש הנגרמים

 

צליפת שוט הוא מונח אשר עדיין אינו לגמרי מוכר למרבית האנשים. הכוונה היא לפגיעה הנוצרת לרוב עקב תאונה כזו או אחרת (תאונת דרכים היא המקרה הנפוץ ביותר), בה מופעלים כוחות חזקים על הראש והצוואר, וגורמים למתיחה פתאומית וחזקה (למשל – המקרה בו נוסע מעורב בתאונת דרכים בה ראשו נזרק קדימה בחזקה, בעוד גופו נבלם על ידי חגורת הבטיחות).

צליפת שוט היא תופעה נפוצה יחסית ממנה סובלים אנשים רבים כיום, למרות שרובם אינם מודעים לחבלה שנוצרה, או לכך שחבלה זו היא הגורם העיקרי לתופעות הלווי המורגשות השונות, וביניהן כאבי ראש חזקים.

 

ניתן לאפיין כאבי ראש הנובעים ספציפיים ממקרים של צליפת שוט. כאבי ראש הנובעים ממקרים של צליפת שוט מתחילים לרוב באזור העורף והצוואר, שכן אלו הם האזורים הסופגים את מרבית המתח והלחץ של ה"צליפה". כך, הסימפטומים הראשונים הם לרוב כאבים חדים באזורים אלו, כאבים אשר עשויים להקרין גם לראש ולרקות.

על מנת להיות בטוחים יותר ולאבחן את כאבי הראש ככאלו הנובעים ממקרה של צליפת שוט, יש לנסות ולזהות תסמינים נלווים נוספים כגון סחרחורת, כאבים באזור הכתפיים, הצוואר והשכמות, הקרנה של כאבים אלו לאזור הידיים וכד'. כמובן שברגע שמרגישים תסמינים אלו מומלץ קודם כל לפנות לרופא או מטפל מקצועי על מנת שיאפיינו את הבעיה ויפנו אתכם לטיפול הנכון והמתאים. עם זאת, במידה והייתם מעורבים בתאונה כזו או אחרת בה הופעל לחץ חזק יחסית על אזור הצוואר והעורף, קיימת סבירות גבוהה יחסית כי כאבי הראש מהם אתם סובלים נובעים כתוצאה ממקרה של צליפת שוט.

 

טיפול בכאבי ראש עקב צליפת שוט

 

כאבי ראש עלולים כידוע להיות מציקים ולא נעימים במיוחד, עד לרמות בהן הם משבשים את החיים באופן ניכר. אבחון הסיבות והגורמים העיקריים לכאבי הראש הוא הצעד הראשון והחשוב ביותר בדרך לטיפול נכון ואפקטיבי בכאבי הראש. במקרים של כאבי ראש הנובעים מצליפת שוט, הטיפול חייב להתייחס לבעיות המסוימות אשר נוצרו כתוצאה מצליפת השוט. הטיפול המערבי – קונבנציונאלי הינו תסמיני בעיקרו (משככי כאבים, תרופות אנטי דלקתיות וכד'), אך ניתן ורצוי ביותר לשלב גם טיפול אלטרנטיבי – משלים, הכולל לרוב דיקור ראש, טווינה, דיקור יפני וקרניו סקראל. 

הדפסשלח לחברהוסף תגובהלטיפול בכאבי ראש לחצו כאן
למאמרים נוספים על מיגרנה וכאבי ראש:
מהי מיגרנה ?, 27/09/2007
מיגרנה או כאבי ראש. מה עושים כשהכדורים כבר לא עוזרים ?
אבחון מיגרנה בעזרת רפואה סינית , 1/09/2007
כיצד מטפלים במיגרנה באמצעות רפואה סינית ?, 27/09/2007 03:00
מיגרנה בנשים, 27/09/2007
גורמים פנימיים להופעת מיגרנה, 27/09/2007
גורמים חיצוניים להופעת מיגרנה, 27/09/2007
כאב ראש מקבצי Cluster Headache, 27/09/2007
אאורה אצל חולי מיגנה, 22/02/2008
הטיפול התרופתי לבעיות מיגרנה
הקשר בין כאבי מחזור לבין מיגרנה
הקשר בין מיגרנה וגלולות
הרגלי תזונה המעוררים מיגרנה, 23/02/2008
כאבי ראש בהריון, 31/12/2011
כאבי ראש חזקים Tension Headache
כאבי ראש עקב צליפת שוט, 14/01/2012
כאבי ראש עקב שינויי אקלים, 30/12/2011
כיצד תדעו איזה סוג של כאבי ראש יש לכם ?
מיגרנה הורמונלית של העין
מיגרנה טיפול